4 کلید در کاهش وزن

تغذیه پیش از بارداری تأثیری بر جنسیت جنین دارد؟
24 دسامبر، 2016
رژیم گروه خونی از رویا تا واقعیت
27 دسامبر، 2016

4 کلید برای از بین بردن چربی های شکمی وجود دارد.

رژیم غذایی، خواب کافی، تحرک بدنی، و کنترل استرس

1-فعالیت بدنی: فعالیت بدنی منظم تمام چربی های بدن به خصوص چربی های زیر پوست ما را از بین می برد.
حداقل 30 دقیقه فعالیت ورزشی با شدت متوسط و حداقل 5 روز هفته توصیه می شود. پیاده روی در حدیکه عرق کنید و کمی سخت تر نفس بکشید و ضربان قلب شما بالاتر از حد معمول باشد توصیه می شود.

می توانید فعالیت ورزشی شدید در نصف این زمان را انجام دهید مانند دویدن حداقل 20 دقیقه سه بار در هفته
کمی تندتر بدوید برای اینکه اندامی متناسب داشته باشید یا روی تریدمیل پیاده روی کنید اگر آمادگی دویدن تند را ندارید.

دوچرخه سواری، الپتیکال و بقیه دستگاههای ورزشی نیز در کاهش چربی های بدن موثر هستند.

انجام فعالیت ورزشی با شدت متوسط به مدت نیم ساعت حداقل سه روز در هفته که ضربان قلب شما را افزایش دهد نیز می تواند کمک کننده باشد. این ورزش ساده می تواند کمک کند روند ذخیره چربی در بدن شما آهسته شود ولی برای اینکه بتوانید این چربی ها را از بین ببرید نیاز به فعالیت بیشتری دارید.
2- رژیم غذایی
هیچ رژیم غذایی جادویی جهت کاهش چربی های شکمی وجود ندارد. اما وقتی وزن شما با یک رژیم صحیح کاهش می یابد، چربی های شکمی اول کاهش می یابند.
دریافت مقادیر کافی فیبر می تواند کمک کننده باشد. تحقیقات نشان می دهد افرادیکه 10 گرم فیبر محلول در روز دریافت می کنند، بدون هیچگونه تغییری در رژیم غذایی، باعث می شود چربی شکمی کمتری در طول زمان نسبت به بقیه افراد داشته باشند.
دریافت این مقدار فیبر بسیار ساده است. خوردن دو عدد سیب کوچک، یک لیوان نخودفرنگی، نصف لیوان لوبیا چیتی می تواند 10 گرم فیبر را برای شما فراهم کند.
دریافت بیشتر نان های سبوسدار نیز می تواند به کنترل بهتر وزن و چربی شکمی کمتر کمک کند.

 

3- خواب
میزان کافی خواب به کاهش چربی های شکمی کمک می کند.

در مطالعه ای 5 ساله افرادیکه 6 تا 7 ساعت خواب شبانه کافی دارند، نسبت به افرادیکه 5 ساعت یا کمتر می خوابند و حتی افرادیکه 8 ساعت یا بیشتر می خوایند، چربی شکمی کمتری دارند.
خواب کافی تنها علت نیست اما در کنار بقیه عوامل می تواند در افزایش یا کاهش چربی شکمی موثر باشد.

4- استرس
همه افراد استرس دارند. اما اینکه چگونه بتوانید این استرس را کنترل نمایید مسئله است. بهترین راه برای کاهش استرس گذراندن وقت با دوستان و خانواده است، مدیتیشن، فعالیت بدنی و استفاده از مشاوره درمانی موثر است.

کاهش استرس به انتخاب های بهتر غذایی شما کمک می کند.

اگر شما بخواهید یکی از این راه ها را انتخاب نمایید مسلما فعالیت بدنی موثرتر است چون هم چربی شکمی و چاقی شما را برطرف می کند و هم در کاهش میزان استرس موثر است.