خواص گوشت بوقلمون

اسیدهای چرب ترانس
24 ژانویه، 2017
موفقیت رژیم آنلاین
25 ژانویه، 2017

………………………………………………
داشتن تغذیه سالم و تعادل در دریافت و انتخاب بهترین ها از هر گروه غذایی در کنترل وزن و سلامت همه ما نقش به سزایی دارند. یکی از انواع گوشت های مطلوب برای رژیم غذایی شما گوشت بوقلمون است.
????????????
گوشت بوقلمون به خصوص گوشت سفید آن کمتر از یک درصد اسید چرب اشباع دارد. اسیدهای چرب اشباع کلسترول بد یا ال دی ال شما را افزایش می دهند و منبع آنها در گوشت های پرچرب، لبنیات پرچرب، کره و مارگارین و روغن های هیدروژنه گیاهی است.
Telegram.me/jozdanydiet
گوشت بوقلمون حاوی ماده معدنی سلنیوم است، سلنیوم در سلامت پوست و ناخن و افزایش عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد. شما با مصرف روزانه 100 گرم گوشت بوقلمون می توانید 20 درصد نیاز روزانه خود به این ماده را تامین کنید. تخم مرغ، گوشت های کم چرب و مغزها از دیگر منابع سلنیوم هستند.
????????????
گوشت بوقلمون حاوی اسید آمینه تریپتوفان است. این اسید آمینه در افزایش تولید سرتونین مغز و داشتن خوابی راحت به شما کمک می کند. اما نکته اینجاست که برای وارد شدن این اسید آمینه به مغز نیاز به دریافت منبعی از کربوهیدارت همراه گوشت بوقلمون است. بنابراین مصرف این گوشت با انواع نان های سبوسدار. ذرت ، نخود فرنگی و سیب زمینی توصیه می شود.

در مقایسه با گوشت مرغ،گوشت سفید بوقلمون چربی و انرژی کمتری دارد و گوشت قرمز آن آهن بیشتری دارد و بیشترین میزان آهن این گوشت در گردن آن است که برای کودکان و گروههایی که کمبود آهن دارند مفیدتر است.
#سالم_زندگی_کنید.