8 غذا برای پیشگیری از سرطان

رژیم غذایی سالم چیست؟
31 دسامبر، 2016
موتور متابولیسم خود را روشن کنید
2 ژانویه، 2017

8 ماده غذایی که از سرطان پیشگیری می کند.

1- گل کلم
این گیاهان دارای سولفونیل اوره آ هستند، ترکیبی که نشان می دهد اثرات ضد سرطانی دارد. سولفونیل اوره آ زمانی آزاد می شود که کلم را خوب بجوید قبل از اینکه قورت دهید. این ترکیب می تواند سلولهای سرطانی خاصی را تخریب کند بدون اینکه به سلول های سالم آسیب برسد.
????????????

2.هویج
اگرچه هویج برای چشمان شما خوب است، تحقیقات 10 سال گذشته نشان می دهد هویج می تواند با برخی انواع سرطان به خصوص سرطان پروستات مقابله کند.
مطالعه ای بر روی موش ها انجام شد که در جیره غذایی آنها میزان هویج را افزایش داده بودند و نتیجه این مطالعه توقف در رشد سلولهای سرطانی پروستات در موش ها بود.

3.آووکادو
خیلی از افراد از طرفداران آووکادو نیستند. اما این میوه بسیار مفید است و حاوی مواد مغذی زیادی است. آووکادو حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که می تواند ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهد.
همچنین این میوه حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب غیراشباع مونو است. میوه ای با چربی بالا است که می تواند سبب کاهش وزن شده و کمک به عدم برگشت وزن می شود.(البته در صورت مصرف متعادل و دقت در دریافت انرژی روزانه)
❤️????❤️???
4- بروکلی
بروکلی یکی از بهترین ضدسرطان های طبیعی است. سرطان کولون و کیسه صفرا دو مورد است که بوسیله بروکلی درمان و پیشگیری شده است. بروکلی به صورت تازه، پخته و حتی فریز شده دارای خاصیت ضد سرطانی است.
میزان بالای فیبر در بروکلی به هضم غذا کمک می کند.
❤️????❤️????

5.گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سالم و خوشمزه است. گوجه فرنگی پخته شده میزان بیشتری لیکوپن وارد بدن ما می کند، فیتوکمیکالی که اثرات ضد سرطانی دارد. گوجه فرنگی همچنین حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات موثر است.
مصرف گوجه فرنگی به هر صورتی می تواند برای بدن مفید باشد.
❤️????❤️????
6-گردو
می خواهید از سرطان سینه و سرطان پروستات پیشگیری کنید؟ گردو استفاده کنید. گردو حاوی مقادیر زیادی امگا 3 است، نوعی از اسیدهای چرب مفید که باعث کاهش کلسترول و بیماری های قلبی می شوند. مصرف گردو در صبحانه و به عنوان میان وعده در طول روز توصیه می شود.
❤️????❤️????
7-سیر
مصرف سیر به پیشگیری از سرطان کمک می کند. سیر می تواند تکثیر و گسترش سلولهای سرطانی را متوقف نماید. سیر همچینین دارای اثرات ضد ویروسی و ضدباکتریایی است مانند آنتی بیوتیک ها عمل می کند و عملکردی مثبت در برابر عفونت های قارچی دارد.
❤️????❤️????
8- زنجفیل
یافته ها نشان می دهد زنجفیل بهتر از برخی داروهای ضدسرطان عمل می کند. در طی مطالعه ای بر روی سرطان پروستات اثر مصرف زنجفیل بیشتر از داروهای ضدسرطان بود. (البته به این معنی نیست داروها را کنار بگذارید و تنها از زنجفیل استفاده کنید)
همچنین زنجفیل دارای اثرات ضد التهابی است و می تواند درمانی برای تهوع صبحگاهی باشد
❤️????❤️????