رژیم گروه خونی از رویا تا واقعیت

۴ کلید در کاهش وزن
۶ دی، ۱۳۹۵
۷ دی، ۱۳۹۵

سوالی که برای بسیار از افراد ایجاد میشود آیا می توان رژیمی بر اساس گروه خونی داشت؟ آیا غذاهای خاصی متناسب با گروه خونی می توان مصرف کرد که باعث سلامتی بیشتر شود؟
????????????
پاسخ به این سوالات خیر است. در واقع هیچ مطالعه ای رابطه ای بین نوع گروه خونی شما، رژیم غذایی مختص آن گروه خونی و سالمتر بودن را اثبات نمیکند.

این رژیم میگوید غذاهایی که شما میخورید به صورت شیمیایی با نوع گروه خونی شما واکنش میدهد و اگر غذایی که دریافت می کنید متناسب با گروه خونی شما باشد به طور کامل در بدن هضم شده، وزن شما کاهش می یابد، انرژی بیشتری دارید و از بسیاری بیماری ها پیشگیری میکند اما در واقع اینطور نیست و غذاها هیچ واکنشی با نوع گروه خونی شما نخواهند داشت.
????????????
– در این رژیم شما نمیتوانید بر اساس علاقه خود مواد غذایی را انتخاب کنید مثلا گروه خونی O رژیمی بر پایه پروتئین و گروه خونی A رژیمی بر پایه سبزیجات دارند.

– در این رژیم بر محصولات ارگانیک تاکید شده و البته مکمل های گیاهی و ویتامینی بخشی از این رژیم هستند در حالیکه در تغذیه صحیح و متعادل و متنوع نیازی به استفاده از مکمل ها نیست.
Telegram.me/jozdanydiet

میزان مصرف کربوهیدرات ها و انواع روغنها در همه گروههای خونی کاهش می یابد که همین باعث کاهش وزن و تا حدودی کاهش کلسترول می شود و این موضوع ارتباطی به گروه خونی فرد ندارد.
????????????
-این رژیم برای افرادیکه دچار بیماری های خاص مثل دیابت ، بیماری قلبی و … هستند برنامه ریزی نداردو مثلا اگر شما به علت بیماری کلیوی نیاز به پروتئین کمتری در روز دارید و گروه خونی شما o می باشد شما باید رژیم پرپروتئین داشته باشید که با نوع بیماری مغایر است.

همچنین انجمن دیابت توصیه می کند افراد مبتلا از همه گروههای غذایی خصوصا کربوهیدرات ها نیز در روز استفاده کنند.
????????????
-مطالعات در مورد این نوع رژیم، ارتباطی بین مصرف غذاهای خاص این رژیم با افزایش انرژی بدنی و کمک آن به هضم غذا نشان نمی دهد.

در پایان اینکه هیچ محدودیتی بر اساس گروههای خونی جهت کاهش وزن ثابت شده نیست.